Reklamı Geç
simya
Elazığ
26 Eylül, 2023, Salı
 • DOLAR
  26.09
 • EURO
  28.64
 • ALTIN
  1615.9
 • BIST
  6189.9
 • BTC
  30291.496$

IŞIKVER HAKSIZ DEĞİL!

13 Nisan 2023, Perşembe 19:03
IŞIKVER HAKSIZ DEĞİL!

MHP Elazığ milletvekili adayı Sayın Semih Işıkver öneki gün Kanal Fırat ekranlarında Sayın Furkan Dilaver kardeşimin konuğu oldu. Sorulan sorulara samimiyetle cevap verdi.

Bazen kaşları çatılarak bazen de tebessümle süreci beden diliyle de yorumlayan Işıkver konuşmasında önemli mesajlar verdi.

Özetle diyor ki;

 • Bu şehrin çözümsüz hiçbir problemi yoktur…
 • Sorun, merkezi hükümetin şehre olan ilgisizliği değil, temsilde yaşanan yetersizliklerdir…
 • Toplumun ve halkın öncelikleri ile uygulamalar örtüşmemektedir…
 • TBMM çatısı altında Cumhur ittifakının güçlü bir kanadı olan MHP’nin Elazığ ile ilgili talep ve önerileri çok değerli olacaktır…
 • 14 Mayıs sonrası Ülkemiz ve Şehrimiz açısından tarihi bir dönemin miladı olacaktır…
 • Bu şehirde kimsesizlerin kimsesi olamaya, şehrin vicdanı ve gür sesi olmaya kararlıyız…
 • Şehrin ekonomisine dinamik güç katacak ve halkın zenginleşmesine lokomotif olacak sulama projeleri artık bu şehrin gündeminden çıkarılacak…

Tüm bu başlıkların ve verilen mesajların her biri çok değerli. Çünkü, son yirmi yılı ne yazık ki halk olarak ezber bir dönem gibi geçirdik. 5 vekil seçtik çok zaman geçmeden pişmanlık ve şikayetler ayyuka çıkınca 5’in tamamı veya bir kısmı kenara alınarak yeni bir liste halkın önüne kondu. Ama netice hiç değişmeden tam aynı filmi son yirmi yılda çevirip çevirip izlemek zorunda kaldık.

Ama, 2020 yılı Elazığ depremi hakikaten toplumu sarstı. Bi kendine geldi. Sorgular oldu. Hataları, yanlışlıkları, ihmalleri, artıları ve eksileri her platformda dile getiren bir sürece evrildi.

Özellikle sosyal medya bu sürecin en etkili mecrası oldu. 592 bin olan nüfusumuz içinde tam tamına 360 bin 800 sosyal medya kullanıcısı var. Toplam nüfus içinde yüzde 50’den fazlasının şehirde olup bitenleri anında görüp yorumladığı bu dönem artık radikal değişimlerin kaçınılmaz olduğunun temel göstergesi haline gelmiştir. Artık uzaklık ve yakınlık mefhumu kalmamıştır. En ücra köyde dahi yaşayan bir vatandaşımız şehirde veya dünyada ne olup bittiğini anlık görüyor ve yorumluyor.

MHP Elazığ İl Başkanlık görevinde çok uzun bir süre kalmanın vermiş olduğu avantaj ve iş dünyasının içinde yer alması hasebiyle hem vatandaşın hem de iş dünyasının temel olarak beklentilerine hakim olan Sayın Semih Işıkver, çok isabetli tespitlerde bulunmuştur.

Deprem sonrası ayyuka çıkan “Sahipsiz Elazığ” söylemlerine, “Kan testi” tepkisiyle karşılık veren siyasi iradenin, ülkenin içinden geçmekte olduğu zor ekonomik koşullarda bu vatanın iki domatesten daha değerli olduğu vurgusu dahi amacına ulaşamamış, tepki olarak bir kez daha aynı hedefleri vurmuştur.

Sayın Işıkver tüm bu nokta atışlar ile doğru tespitlerinin yanında, kaşlarını çatarak beden dilini kullandığı bir bölümde de gösterdiği tepkide yerden göğe kadar haklıdır.

Sözde anketlerde veya sosyal medyada TROL diye adlandırılan gölgelerin Elazığ seçim sonuçlarıyla ilgili tahminlerine “Matematik yalan söylemez” diyerek cevap verdi. Ve rakamlarla konuştu...

2019 İl Genel Meclis Seçim sonuçlarına bakıldığında MHP 91 bin 374, CHP ve İYİ Parti toplamı ise, 47 bin 556 oy almıştır. 2018 seçim sonuçlarına baktığımızda ise, MHP 47 bin 521 oyla vekilliği kıl payı kaçırmıştır. CHP ise 37 bin 696 oy almış ancak ittifak ortağı İYİ parti oyları ile 1 vekillik kazanmıştır.

Sayın Işıkver MHP’nin Elazığ’da son iki seçimde bu şehirde ikinci parti olarak en fazla oyu topladığını belgeliyor. Bunu rağmen Vekil dağılımında MHP’nin yok sayılma eğilimini kasıtlı ve toplumun gerçekleriyle uyuşmadığını ifade ediyor.

Hakikaten matematik yalan söylemez.

Elazığ 1957 yılında olduğu gibi, 14 Mayıs sonrasında da tarihe yazılacak bir neticeyi Türk Siyasi Tarihine yazdırabilir. Bunun ipuçlarını her yerde görmek mümkün…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum