Reklamı Geç
gülpaş
CİHAN BERDİBEK

CİHAN BERDİBEK

Mail: [email protected]

MERHABA

MERHABA

Yunus Emre'nin sözüyle gönüller yapmaya geldik. Sözden öze dokunmaya kültüre sanata tarihe hakkını vererek aktarmaya geldik. Ruhumuzun sesini Anadolu'nun kültürüyle yüreğinizden duyurmaya. Edebîn ve edebiyatın hakkını vermeye geldik.
        Evvela ebebiyatin "edeb" kökünden geldiğini bilerek haddimizi aşmadan tarihi ve kültürel derinliklerimize saygı duyarak yaşadığımız kentin ve bölgenin bize sunduğu geçmiş ve gelecek tüm öngörüleri sezerek yazılarımızda harmanlayıp şehrimiz ve bölgemiz adına edebi bir sinerji oluşturmak amacındayiz.
        Edebiyat ve şiirin dilimiz ve kültürümüzün gelecek kuşaklara aydınlık bir yol olduğununda bilincindeyiz.

                                   *

        Bu misyon ışığında haftada  bir köşemizde edebiyat ve şiir adına hem bilgilendirici ve hem de hasbilah edici  tarzda yazılar paylaşmak niyetindeyiz ..
        Amacımızı ve misyonumuzu anlattıktan sonra birazda kendimden bahsetmek isterim ..
1980 Elazığ doğumlu,evli ve  iki kız çocuğu babasiyim.  ilk , orta ,lise ve Üniversite öğrenimlerini Elaziğda tamamdim.Ayrıca Eskişehir Anadolu Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi İşletme bölümünü de ikinci üniversitem olarak tamamladım.Elaziğda bir kamu kuruluşunda teknik personel olarak görev yapmaktayım .Yüreğimin Depremi ve Efsa isimli yayınlanmış iki tane şiir kitabım bulunmaktadır. Ulusal bazda bazı radyo programlarında kültür sanat editörlüğü görevlerinde de  bulundum. Şiirlerim TRT başta olmak üzere bir çok ulusal radyo programlarında önemli şiir yorumcuları tarafından seslendirildi.Elazığ,İzmir ve Denizli başta olmak üzere  yerel birçok gazetede köşe yazılarına konu oldum .İLESAM üyesiyim ve bestelenmiş, seslendirilmiş bazı eserlerimde bulunmaktadir.2020 yılı Samsun İlkadım belediyesi CEMAL SAFİ şiir yarışmasında ise bir şiirim ile yılın albümüne girmeyi hak kazandım .Halen de Türk hece şiiri adına mücadelemi tüm gücüm ile vermeye devam etmekteyim...
            Naçizane şahsım adına  anlatacaklarim şimdilik bu kadar sevgili gönül dostlarim..
Vesselam çıktığımız bu yolda mevlam kalemimize güç ilhamimiza bereket versin inşallah ..

                                   *

            Ayrıca bir teşekkürü de borç bilirim ..
Tek medya grup ve manşet 23 gazetesinin imtiyaz sahibi sayın Zülfü Bal'a medya grubunun  kültür sanat ve edebiyat editörlüğünü güvenip teveccüh göstererek  şahsıma tevdi  ettiği için yürekten teşekkürlerimi sunuyorum ..
            Rabbim çiktiğimiz bu kutlu yolda bizleri mahçup etmesin ..

            Saygı ve sevgilerimle..

            Cihan BERDİBEK

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar