Reklamı Geç
etso
mir yıldız
whatsaap

Vali Yırıktan aşı çağrısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Yırıktan aşı çağrısı
ELAZIĞ’DA MERKEZ VE KÖY MUHTARLARINA YÖNELİK DÜZENLENEN TOPLANTIDA KONUŞAN VALİ ERKAYA YIRIK, KÖYLERDE HAYATA GEÇİRİLMESİ PLANLANAN BÜTÇE VE PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİ. VALİ YIRIK, AYRICA VAKA SAYILARININ EN YÜKSEK OLDUĞU İLLER ARASINDA YER ALDIKLARINI, BUNUN SONUCUNDA BİR AYDA YAKLAŞIK 30 KAT ARTAN VAKA SAYILARININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN AŞILAMA KONUSUNDA DAHA DUYARLI OLUNMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI

Elazığ’da merkez ve köy muhtarlarına yönelik düzenlenen toplantıda konuşan Vali Erkaya Yırık, köylerde hayata geçirilmesi planlanan bütçe ve projeler hakkında bilgi verdi. Vali Yırık, ayrıca vaka sayılarının en yüksek olduğu iller arasında yer aldıklarını, bunun sonucunda bir ayda yaklaşık 30 kat artan vaka sayılarının düşürülmesi için aşılama konusunda daha duyarlı olunması gerektiğini vurguladı.


Elazığ’da merkez ve köy muhtarlarına yönelik toplantı düzenlendi. İl Özel İdaresi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Erkaya Yırık da katıldı. Kurum, kuruluş müdürleri ile muhtarların hazır bulunduğu toplantıda köylerde hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi veren Vali Yırık, 33’ü KÖYDES olmak üzere toplamda 138 projeye yaklaşık 27 milyon lira ödenek harcanacağını kaydetti. Vali Yırık, ayrıca kademeli normalleşmeyle birlikte korona virüs vaka oranlarında artış meydana geldiği Elazığ’da vaka sayılarının bir ayda yaklaşık 30 kat arttığını belirterek, sayının 300’lere dayandığını ifade etti. Bu konuda aşılamanın önemine vurgu yapan Yırık, aşılama konusunda vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini bildirerek bu konuda da muhtarlara büyük iş düştüğünü dile getirdi."Aşı olma mevzusu bir vebal işidir"


Bir aylık süre zarfında kentte vaka sayılarının yaklaşık 30 kat arttığını aktaran Vali Yırık, "Özellikle bu süreçte pandemiyle alakalı aşılama çalışmalarında maalesef geride olmamız hasebiyle vaka sayılarımız bir ay öncesine kadar büyük oranda arttı. 4 Temmuzda 20 olan rakam, 4 Ağustosta maalesef 300’lere çıktı. Dolayısıyla bir an evvel aşılama konusundaki ilgimizi, arzumuzu arttırmamız lazım. Ekip konusunda sıkıntımız yok. Sağlık İl Müdürlüğümüz zaten çalışmasını yapıyor. Bu bulaşıcı rahatsızlığı olan bu korona virüsü aşı ile çözebiliriz. Onun dışında başka bir yöntem yok. Tüm vatandaşlarımızdan istirhamımız, mutlak surette aşı olmalıyız çünkü bana bir şey olmaz düşüncesiyle aşı yaptırmayan kişiler virüsün bulaşmasıyla birlikte başkalarına, yakınlarına, ailesine ve büyüklerine bulaştırabilir. Aşı olma mevzuu bir vebal işidir, bu vebalden vatandaşlarımızın kurtulması gerekiyor’’ dedi.


Projeler hakkında bilgi veren Elazığ Valisi Erkaya Yırık, "Bu sezon İl Özel İdaremizin KÖYDES ile birlikte 138 kalem çalışması var. Bunlar başta içme suları, sondaj, küçük ölçekli sulama çalışmaları ve diğer hususlar olmak üzere 138 kalem iş söz konusu. Zaten muhtarlarımız hangi işlerinin programda olduğunu biliyorlar. Muhtarlarımız da çalışmaları takip diyorlar. Çünkü sizlerin bu çalışmayı yakinen takip etmesi idaremizin de işlerini kolaylaştıracaktır. Köylerinizdeki bu çalışmaları yakinen takip etiğinizi biliyorum. Muhtarlarımızın bulunmuş olduğu yerlerde taşrada büyük sıkıntılar çektiğini biliyorum. Özel İdare Genel Sekreterliğin sırasında bu işlerin yaptırılması için muhatap arama çalışmalarından, gayretlerinden, arzularından yakinen haberdarım. Bu düşünceden, bu tespitten hareketle de sizlerle bu gün beraberiz. İnşallah bundan sonra bu tür çalışmaları, bir araya gelmeyi sıklaştıracağız’’ diye konuştu.


Köylerdeki projelere yaklaşık 27 milyon liralık ödenek harcanacağını dile getiren Vali Yırık, ’’Bu sene İl Özel İdaresinin çalışmalarda 17.5 milyon liralık bir ödenek harcanacak. Yine bununla birlikte KÖYDES projesinden gelen 9 milyon liralık bir rakamımız var. Toplamda 27 milyon liralık bir rakamı merkez köylerimizde gerek içme sularında gerek stabilize çalışmaları gerekse tesis geliştirme hizmetleri, güneş enerji sisteminin ifasında kullanılacak. Tüm bu işler 138 kalem işe, 33’ü KÖYDES olmak üzere sizlere hizmet edecek” şeklinde konuştu.


Vali Yırık’ın açıklamalarından sonra söz hakkı alan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat ise Elazığ’da aşılama oranlarının yavaş yavaş yükseldiğini belirterek, köylerinde hastaların vilayetlere gelmemesi durumunda muhtarlara çağrıda bulunarak kendilerinin ayaklarına gidip aşılama yapacaklarını kaydetti.


Programa Vali Erkaya Yırık’ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Müdürü Albay Ali Yıldız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Şişecioğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ile muhtarlar katıldı. Program, muhtarların taleplerini iletmesiyle son buldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elazığ'da yoğun bakımda yatan hastaların büyük çoğunluğunu aşısızlar oluşturuyorÖnceki Haber

Elazığ'da yoğun bakımda yatan hastaların...

İşsizlik rakamları açıklandıSonraki Haber

İşsizlik rakamları açıklandı

Yorum Yazın

Gençlik ve Spor İl Müdürü Eren’in Amcası Hayatını Kaybetti
Göktuğ Ve Demir Görkemli Sünnet Töreni İle Erkekliğe İlk Adımı Attı
Okumak İçin Elazığ'a Gelen Afrikalı Öğrencilerin Hayali Futbolcu Olmak
Hakem Temiz’e Yapılan Saldırıya Kınama
Tır Dorsesinden Kopan Tekerlek Bahçede Oturan Çifte Çarptı: 2 Yaralı
Elazığ’da Aynı Saatlerde Üç Şüpheli Olay: 1 Ölü, 2 Yaralı
Medya Grubumuza Önemli Ziyaret
Batı Kitap Kırtasiye ’den Görkemli Açılış
Milletvekili Ağar’ın Girişimleriyle Mağduriyet Sona Erdi
Moleron, Doğu ve Güneydoğu Anadolu İş Ortaklarıyla Bir Araya Geldi
Aç Kalan Ayılar İlçe Merkezine İndi, Çöpten Karnını Doyurdu
Ailelerin Evlat Nöbeti Bin 34'üncü Gününde
Milli Boksör Akbaş'a Bir Madalya Da Akdeniz Oyunları'nda
Tunceli’de 2 Sığınak İçerisinde Mühimmat Ele Geçirildi
TÜMOB A.Ş. Yönetim Kurulu Medya Grubumuzu Ziyaret Etti
İnönü Üniversitesi’ne Öğretim Elemanları Alınacak
Kayalıklarda Mahsur Kalan Vatandaş Ekiplerce Kurtarıldı
Veresiye Defteri Çalınan Fırıncı, 10 Kiloluk Zeytinyağının Çalınmadığına Sevindi
Umursamaz Sürücünün Trafikteki Tehlikeli Yolculuğu
Cangir ve Özdemir Ailelerinin Mutlu Günü

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar