Reklamı Geç
simya
Elazığ
26 Eylül, 2023, Salı
 • DOLAR
  26.09
 • EURO
  28.64
 • ALTIN
  1615.9
 • BIST
  6189.9
 • BTC
  30291.496$

Minibüsçüler Sitesi’nin Temeli Atıldı

Minibüsçüler Sitesi’nin Temeli Atıldı
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın katılımıyla Elâzığ’a yapılacak olan Minibüsçüler Sitesi'nin temeli atıldı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın desteğiyle, Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Karma Oda Başkanı Hakan Albayrak, esnafın ihtiyaçlarını gözeterek yeni bir minibüsçüler sitesi inşa edileceğini ve inşaat öncesinde tüm işlemlerin tamamlandığını açıklamıştı.

Elazığ'a yapılacak olan Minibüsçüler Sitesi'nin temeli atıldı.

ALBAYRAK: “BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI HER ZAMAN ESNAFIN YANINDA OLMUŞTUR”

Esnaf ve Sanatkârlar Karma Oda Başkanı Hakan Albayrak, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın esnafın sürekli yanında olduğunu belirterek desteklerinden dolayı teşekkür etti. Albayrak, “Biz aday olduğumuz zaman bazı arkadaşlarımıza söz vermiştik. O gün geldi çattı Şahin Başkanımın desteğiyle beraber bugünü getirdik, yürüttük. Sağolsun her zaman esnafın yanında olmuştur her zaman esnafın yanında da olacaktır, Elazığ’ımız yüz akıdır Allah ondan razı olsun. Devamlı bizlere sahip çıktığı için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

GÜVERCİN: “BAŞKANIMIZ BİZE SÖZ VERDİ VE GALERİCİLER SİTESİ YAPIMI İÇİN BÜTÜN ÇALIŞMALARI TAMAMLADI”

Minibüsçüler sitesinin hayırlı olmasını dileyen Minibüsçüler ve kamyonetçiler kooperatif başkanı Seyfullah Güvercin, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na taleplerini geri çevirmediği için teşekkür dileklerini illeti. Güvercin, “Sayın Şerifoğulları başkanıma çok teşekkür ediyorum daha öncesinde bize çok söz verip de bu sıkıntımızı gidermeyen belediye başkanlarından sonra bu başkanımız bize söz verdi ve Galericiler Sitesi yapımı için bütün çalışmaları tamamlamış. Biz kendisine ve oda başkanımız Sayın Hakan Bey’e çok teşekkür ediyorum Allah hepsinden razı olsun Elazığ için hayırlı olsun” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: “3 AYLIK BİR SÜRE ZARFINDAN BU YAPIYI BİTİRİP ESNAFIMIZA TESLİM EDECEĞİZ”

Elazığ belediye başkanı şahin Şerifoğulları, minibüsçüler sıkıntısını gidermek adına söz verdiklerini ve bu sözü yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını ilerek esnafa minibüsçüler sitesinin hayırlı olmasını diledi. Şerifoğulları, “ilimizde daha önceki süreçte traktörcülerin istemiş olduğu Traktörcüler Sitesi’ni yapıp bitirip esnaflarımıza teslim etmiştik. Yine Elazığ’ın en büyük problemlerinden bir tanesi olan Minibüsçü esnafımızın çok sıkıntı yaşadığı özellikle Mustapaşa ve Rüstempaşa Mahallerinde bina altlarında sağlıksız ortamlarda faaliyetlerini yürütmekteydiler. Bizler geçen yıl esnaf kardeşlerimizle, oda başkanımız bir araya gelip esnaf kardeşlerimizin bu sorununu çözebilmek adına söz vermiştik bir taahhütte bulunmuştu. Bugün Allah’a hamdolsun bu taahhüttü yerine getirmenin gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Esnafımız artık Karşıyaka Mahallesi’nde 10 dönümlük alan üzerinde 26 dükkândan oluşacak Minibüsçüler Sitemizin temelini bugün hep birlikte gururla attık. Ben esnafımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah çok kısa süre içerisinde 3 aylık bir süre zarfından da bu yapıyı bitirip inşallah esnafımıza teslim edeceğiz. Esnafımız o sağlıksız ortamlardan, bina altlarından kurtulup burada site halinde faaliyetlerini yürütecekler” dedi.

Temeli atılan minibüsçüler sitesi, Asri Mezarlığı’nın yan tarafında inşa edilecek.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!