Reklamı Geç
gülpaş
hazar
ELYSIM
whatsaap

Keban Halkı Bunu Mu Hakediyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Keban Halkı Bunu Mu Hakediyor?
Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle Elazığ’da her türlü önlemlerin alınmasına rağmen Keban İlçesinden gelen görüntüler korkunç tabloyu gözler önüne serdi.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle Elazığ’da her türlü önlemlerin alınmasına rağmen Keban İlçesinden gelen görüntüler korkunç tabloyu gözler önüne serdi. Keban ilçesinin merkezinde bulunan Keban Belediyesine ait, halkın ve yabancı ziyaretçilerin yoğun olarak kullandığı tuvaletlerin hastalık ve mikrop yuvası olduğu gelen görüntülerle tescillendi. Gelişmemiş Afrika ülkelerinde bile rastlanamayacak bu görüntülerin Keban halkına reva görülmesi kelimenin tam manasıyla bir insanlık suçudur.

Özellikle hijyen ve temizliğe önem verilmesi gerektiğini dile getiren yetkililer bu yönde ki çalışmaların  mutlak suretle ihmal edilmemesi hususunda uyarılar yaparken Keban Belediyesinin bu vurdumduymazlığı, insan sağlığını ilgilendiren bu konuda ki ciddiyetsizliği pes dedirtti.

Korona virüse karşı mücadele sürecini titizlikle takip eden devlet yetkilileri bu hususta ülke genelinde ki İl ve İlçe belediyelerine temizlik ve hijyen konusunda ki tüm tedbirleri alma yetkisi ve talimatını verdi.

Ama görünen şu ki Keban Belediyesi insan sağlığını tehdit eden tüm unsurları ortadan kaldırmak yerine, vatandaşın sağlığını göz ardı eden bir rahatlık ve ciddiyetsizlik içinde. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) “Temizlik imandadır.” Demiş, hayatı boyunca temiz olmuş ve temizliği tavsiye etmiştir. 

Ecdadımızın ve İslamiyetin  tüm dünyaya temizliği öğretmesi ve emretmiş olması ile övünen bir millet olmamıza rağmen hala bu görüntülere şahit oluyorsak bunun suçlusu kimlerdir ?

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bu tablo karşısında şu sorulara cevap aramamız gerekmektedir;

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı Kendi halkına bu tabloyu mu layık görüyor?

Sayın Fethiye Atlı bu lavaboları kendisi kullanır mı?

Keban merkezde ki bu tuvaletleri kullanan yabancı ziyaretçiler Elazığ ve Keban hakkında neler düşünür ?

Tüm yetkililerin ve fedakar sağlık çalışanlarının vermiş olduğu hayati mücadeleler karşısında bu rezalet tablo onlara yapılmış büyük bir haksızlık değil midir ?

 

KAYNAK: KEBAN FIRAT GAZETESİ

 

hazar2

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN
Doç. Dr. Polat: “Taş hastalığı sıcak iklimde daha fazla görülür”Önceki Haber

Doç. Dr. Polat: “Taş hastalığı sıcak ikl...

İleri aşamalı eklem kireçlenmeleri ciddi sorunlara sebebiyet veriyorSonraki Haber

İleri aşamalı eklem kireçlenmeleri ciddi...

Yorum Yazın

ARSLAN’DAN MEDYA GRUBUMUZA ZİYARET
GÜLPAŞ ZİRVE TIRMANIŞINI SÜRDÜRÜYOR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar