Reklamı Geç
gülpaş
hazar
whatsaap

Kayık kolonu gören rektörden tepki: “Allahım bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayık kolonu gören rektörden tepki: “Allahım bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum”
ELAZIĞ DEPREMİNDE ORTA HASAR ALAN FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR BİNAYI GÜÇLENDİRİLMEK İÇİN KOLONLARI İNCELENDİĞİNDE BİR KOLONDA CİDDİ BİR HATA ORTAYA ÇIKTI, REKTÖR PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ,”ALLAH’IM ÜNİVERSİTEMİZDE BU BİNAYI YAPAN MÜTEAHHİTİ SANA HAVALE EDİYORUM”DİYE TEPKİ GÖSTERDİ.

Elazığ depreminde orta hasar alan Fırat Üniversitesi’nde bir binayı güçlendirilmek için kolonları incelendiğinde bir kolonda ciddi bir hata ortaya çıktı. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, ”Allah’ım üniversitemizde bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum” diyerek tepki gösterdi.


24 Ocak 2020 Elazığ depreminde Fırat Üniversitesi’nde yer alan ve 1984 yılında yapılan Fen Fakültesi D Blok orta hasar görmüş ve güçlendirilmesi gerektiği belirtilmişti. Depremin ardından Fırat Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş da söz konusu fakülte binasında tüm incelemelerin yapılması gerektiği talimatını vererek olası bir sorunun önüne geçmek amacıyla kolonların titizlikle incelenmesini istedi. Rektör Göktaş’ın talimatıyla fakülte binasında güçlendirme ve inceleme çalışmalarına başlandı. Ancak fakültesi binasının inşaatında ciddi hatalar yapıldığı görüldü. Bir kolondaki kaydırma ise net olarak ortaya çıktı. Güçlendirmek için çevresi temizlenen kolonda kaydırma olduğu ve kolonun üst kısmıyla zemin kısmı arasında fark olduğu tespit edildi.


Öğrencilerin eğitim aldığı fakülte binasında böyle bir hatanın yapılmasına tepki gösteren Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah’ım üniversitemizde bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum” dedi.


Yapılan araştırmalarda 1984 yılında binayı yapan müteahhit firmanın yıllar önce kapandığı ve müteahhitlerinin ise vefat öğrenildi. Firmanın mevcut olmaması nedeniyle ise hukuki bir süreç başlatılamadığı aktarıldı.


Öte yandan binada güçlendirme çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

hazar2

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
7 bin 500 kişinin istihdam edildiği Elazığ OSBde aşılama başladıÖnceki Haber

7 bin 500 kişinin istihdam edildiği Elaz...

GÜLPAŞ ZİRVE TIRMANIŞINI SÜRDÜRÜYORSonraki Haber

GÜLPAŞ ZİRVE TIRMANIŞINI SÜRDÜRÜYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar