Reklamı Geç
talo
Elazığ
30 Mayıs, 2023, Salı
 • DOLAR
  18.22
 • EURO
  18.10
 • ALTIN
  1004.2
 • BIST
  3322.56
 • BTC
  19778.33$

“ASRIN FELAKETİNİ AZGINLIĞA BAĞLADI “

“ASRIN FELAKETİNİ AZGINLIĞA BAĞLADI “
Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yine depremzedeler üzerinden açıklamalar da bulundu.

Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan daha önce yaşanan asrın felaketi olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından bir TV programına katılarak depremde hayatını kaybeden vatandaşların usulüne göre gömüldükleriyle övünerek açıklamalarda bulunmuştu. Yaptığı bu açıklamadan sonra tepki toplayan Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yine depremzedeler üzerinden açıklamalar da bulundu. Başkan Gürkan, bir toplulukta, yaşanan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin faturasını yine depremzedelere kesti.

“İNSANOĞLU NE ZAMAN AZMIŞSA BUNA BENZER FELAKETLERLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR”

Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle ilgili bir evde vatandaşlarla yaptığı sohbette, “ insanoğlu ne zaman azmışsa buna benzer felaketlerle karşı karşıya kalıyor” dedi.

“BİR MİLLET KENDİNİ DÜZELTMEDİKÇE ALLAH O MİLLETİN DURUMUNU DÜZELTMEZ”

Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan, vatandaşlarla buluşması sırasında depremin neden olduğunu açıklamak için , “Bende bir bilim adamıyım, bende öğretmenim bu Naci Görür hoca var onun açıklamaları tabi deprem fay hatları var bu bilimsel rapor. Ama Cenab-ı Allah’ın Kuran’ı Kerim de ayetleri var, insanlara nasihatleri var. İnsanoğlu ne zaman azmışsa buna benzer felaketler ile karşı karşıya kalmıştır. Onun için biz kendi durumumuzu düzeltmedikçe Allah bizim durumumuzu düzeltmez. Ayeti kerimede var ‘Bir Millet kendini düzeltmedikçe Allah o milletin durumunu düzeltmez. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Ama bizim vatandaşlarımız çok kadirşinas vatandaş. Ben vatandaşımızda en ufak böyle bir tepki görmedim. Bu tarz provakatif şeyler bin kişiden, on bin kişiden biri çıkıyor. O da çıkacak ki o binlerce insanın kıymetini bilelim” ifadelerine yer vermişti.

Başkan Gürkan’ın Bu Açıklamaları Sonrasında, İlk Tepki Prof. Dr. Naci Görür’den Geldi

Prof. Dr. Naci Görür, 22 Mayıs’ta Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ““Malatya Belediye Başkanı depremde yıkılan evleri ve ölen canlarımızı azdıkları için böyle bir sonuçla karşılaştıklarını ima ediyor ve bir vesile ile benim de adımı kullanıyor. Bilim insanları yıllarca önceden depremin Malatya’ya gelmekte olduğunu söylediler. Ben her vesileyle Malatya’yı, Erkenek’i, Sinciki’i uyardım. Defalarca Malatya’ya depremin gelmekte olduğunu, önlem alınması gerektiğini söyledim. Valilik ve Belediye huzurunda konuşmalar yaptım, İnönü Üniversitesinde konferanslar verdim” dedi.

“KILINI DAHİ KIPIRDATMAYAN YEREL YÖNETİCİ TEMSİLCİSİ”

 Canlarımızı korumak için kılını dahi kıpırdatmayan yerel yönetici temsilcisi şimdi Malatya’nın güzel insanlarını ve ölen canlarımızı azdıkları için öldüler diye suçluyor. Bir doğa olayını kutsal inançlarımızı da lekeleyecek şekilde yorumlayan bu bilgisiz zatı tüm Malatyalılara şikâyet ediyorum. Gereğini yapacağınızdan hiç kuşku duymuyorum. Sevgiyle” ifadelerine yer verdi.


 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!